Son Haberler

Yükselen Burcumu Nasıl Öğrenirim?

-
Eylül 12, 2022
Yükselen Burcumu Nasıl Öğrenirim?

Yükselen burç, doğduğunuz anda ufuk çizgisinde yükselen burç olduğundan bu adı taşımaktadır. Hepimizin doğduğumuz güne göre tanımlanmış burçları ve bu burçlar güzergahında şahsiyetleri bulunmaktadır. Ancak pek çok insanın umursamadığı bir de yükselen burcumuz vardır. Yükselen burcumuz da bizim değişik şahsi özelliklerimizi taşımamıza neden olmaktadır. Yükselen burç başkalarının ve bizim kendimizi nasıl gördüğümüzü temsil etmektedir. Yükselen burcunuzu bilebilmek için doğum tarihinizi, ay, sene, gün, saat ve hatta dakikasına kadar öğrenmeniz gerekmektedir. Yükselen burcu hesaplarken doğduğunuz yerin enlem ve meridyenleri de büyük ehemmiyet taşımaktadır. İki değişik şehirde aynı anda doğan iki insanın burcu değişik çıkabilmektedir.  

Yükselen burcumuzu bilmek için doğum haritamızı tanımlamamız gerekmektedir. Dünya kendi çevresinde dönüşünü 24 saatte bitirmektedir. Bu 24 saat başka bir deyişle bir günlük süreç içerisinde insanlar 360 derecelik Zodyak burçlar kuşağına tabi olmaktadır. Koç burcundan Balık burcuna kadar tüm burçların döngüsü de bir gün içinde bitirilmektedir. Dolayısı ile her burç ufuk çizgisinden takribî 2 saatte bir geçmektedir. Devamlı hareket halinde olan bu döngüde doğum haritası doğduğumuz saat, dakika anını kaydedebilmek için çıkarmış olduğumuz haritadır. Bu harita şahsın kimliği kalitesini taşımaktadır. Şahsın doğum saati sırasında seyyarelerin konumu, 1.evde bulunan burcu, onun şahsiyetinin oluşmasında büyük ehemmiyet taşımaktadır. Genel olarak doğum haritaları uzman astrologlar tarafından çıkarılmaktadır. Haritanın çıkarılması için doğum yeri, seneyi, ay ve günü, saati, dakikası belirtilir. Astrolog o tarihte seyyarelerin vaziyetini tanımlayan bir harita çıkarır. Uzman tarafından çıkarılan haritalarda güneş, ay ve seyyareler kesin konumlarına göre tanımlanır. Bir anlamda oluşturulan bu harita bir başka adıyla horoskop şahsın doğduğu anda tabandan bakıldığında semanda o anda oluşan vaziyetin minik bir diyagramıdır.

Uzmanlar tarafından hazırlanan haritaların dışında, günümüzde internet sitelerinin kimilerinde doğum gününüzü ay, sene, saat dilimi olarak yazdığınızda yükselen burcunuz hesaplanmaktadır. Ancak daha doğru ve ayrıntılı bir netice alabilmek ismine doğum haritanızı çıkarmanız sizin doğduğunuz anda yükselen burcunuz hakkında daha kesin ve net bilgi verebilmektedir.

Doğum haritası ile beraber seyyarelerin konumuna göre, yükselen burcunuzun sizin üzerinizde tesirlerini, kaderli ve şöhretsiz yarıyıllarınızı vb bilgileri bilebilirsiniz.