Son Haberler

Yağ Yakıcı Kürler

-
Eylül 18, 2022
Yağ Yakıcı Kürler

Yağ Yakıcı Kürler

Yağ yakmanın ehemmiyetinden ve yağ yapmak için oluşturmanız gereken temel beslenme kumpasından bu yazıda bahsetmiştik. Beslenmenizi ve spor alışkanlığınızı kumpasa soktuktan sonra yağ yakımını süratlendirecek bazı kürlerden faydalanabilirsiniz. Bu kürleri kumpaslı uygulamanız oldukça ehemmiyetli. Önerilen zamanlarda uyguladıktan sonra bedenin alışkanlık yapmaması için kesinlikle ara vermelisiniz.

Yağ Yakıcı Kür Tarifleri

Yoğurt ve sirke kürü

3 yemek kaşığı yağsız yoğurt 1 yemek kaşığı sirke 1 çay kaşığı acı pul biber 

Hazırlamak oldukça kolay, tüm malzemeleri bir kâsede karıştırmanız yeterli. Bu kürü her gece yatmadan yarım saat evvel tüketmelisiniz ve iki hafta süresince kumpaslı olarak uygulamalısınız.

Baharatlı yoğurt kürü

1 ufak kâse yağsız yoğurt 1 çay kaşığı toz zerdeçal 1 çay kaşığı toz zencefil 1 çay kaşığı toz tarçın Çay kaşığının ucuyla karabiber 

Yoğurdu, zerdeçal, zencefil, tarçın ve karabiber ile karıştırdıktan sonra her gece yatmadan yarım saat evvel tüketmelisiniz.

Limonlu yoğurt kürü

3 yemek kaşığı yağsız yoğurt Yarım limon suyu 1 çay kaşığı toz zerdeçal 1 çay kaşığı pulbiber 

Yoğurt, zerdeçal ve pulbiberi karıştırdıktan sonra içerisine yarım limon suyunu sıkarak karıştırın. Değişik yoğurt kürlerinde olduğu gibi bu kürü de uyumadan 30 dk. evvel harcamalı ve 2 hafta süresince kumpaslı olarak uygulamalısınız.

Yağ yakımını süratlendiren çay

1 parmak ebadında taze zencefil 10 adet karanfil 1 yeşil elma Yarım demet maydanoz 1 adet limon 2 adet çubuk tarçın 1 litre su 

1 litre suyu tencereye ilave ettikten sonra içerisine limon dilimleri, dörde ayrılınmış yeşil elma, karanfil, tarçın ve dilimlenmiş zencefili ilave ederek kaynatın. Kaynadıktan sonra altını kısıp maydanozu saplarıyla beraber ilave edin ve 5 dakika demleyin. Hazırladığınız meşrubatı süzüp sırça bir sürahiye koyun ve günde 3 kez yemeklerden yarım saat evvel harcayın. Bu kürü her gün taze olarak hazırlamalısınız.

Yağ yakımını süratlendiren kahve

1 tatlı kaşığı granül kahve 1 fincan kaynamış su 1 çay kaşığı Hindistan cevizi yağı. 

Granül kahveyi kaynamış suda çözdürdükten sonra içine 1 çay kaşığı Hindistan cevizi yağı ilave edin ve her sabah aç karnına bu kahveyi harcayın.

Yeşil çay & soda kürü

2 yemek kaşığı yeşil çay poşet yeşil çay kullanacaksanız 2 adet kullanabilirsiniz 1 şişe maden suyu 1 limon 3 su kadehi kaynamış su 

3 su kadehi suyu kaynattıktan sonra yeşil çayı ilave ederek kısık ateşte demleyin. Demlenen yeşil çayı süzerek sırça bir kaba alın. İçerisine bir limonun suyunu sıkıp kabuklarını da ilave edin ve bir şişe maden suyunu ilave edin. Gün içerisinde porsiyonlara dağılarak ılık olarak harcayın. Bu kürü 2 hafta süresince kumpaslı olarak harcamalı ve her gün taze olarak hazırlamalısınız.

Greyfurt kürü

2 adet greyfurt 1 adet limon 1 çay kaşığı toz zencefil 1 çay kaşığı toz tarçın 

Greyfurt ve limonun suyunu sıktıktan sonra içine toz zencefil ve zerdeçal ilave ederek kahvaltıdan yarım saat evvel bekletmeden harcayın.

Yağ yakıcı çay kürü

1 litre su 1 adet portakal 1 adet elma 1 adet limon 10 adet karanfil 2 adet çubuk tarçın 10 adet tane karabiber  1 parmak ebadında taze zencefil 

1 litre suyu kaynattıktan sonra meyveleri hoşça yıkayarak dörde dağılın ve kabuklarını cetmeden suya ilave edin. Üzerine kabuğunu atayıp arındığınız zencefili, karabiber, çubuk tarçın ve karanfilleri ilave edip altını kısarak ağzı kapalı bir biçimde 15-20 dk süresince demleyin. Hazırladığınız çayı süzüp sırça bir kaba alın ve her öğünden evvel birer kadeh harcayın. Son olarak gece uyumadan evvel bir su kadehi harcamayı unutmayın. Bu kürü 1 ay süresince uygulamalısınız.

Tilya Kürü Prof.Dr. İbrahim Saraçoğlu tarifi

2 tutam ıhlamur 12 adet kuşburnu 1 tutam altın otu 3 su kadehi su 

Kaynamış suyun içerisine ıhlamuru ilave edin. Kuşburnu tanelerini parmaklarınızın arasında çatlatarak ilave edin ve son olarak bir tutam altın otunu ilave edin. 7-8 dk kısıt ateşte demleyin ve süzün. Hazırladığınız bu çayı vasati 5-6 saat içerisini harcamalısınız. Tilya kürünün ideal süresi 1 aydır.