Son Haberler

Ruşeym Yağının Faydaları Nelerdir?

-
Eylül 15, 2022
Ruşeym Yağının Faydaları Nelerdir?

Ruşeym Yağının Faydaları Nelerdir?

Ruşeym buğday özü anlamına gelen bir kelimedir. Özel bir maddedir zira buğday işlenirken başka bir deyişle una dönüştürülme sürecinde, bir ekip özel ayrıştırma operasyonları yapıldıktan sonra her bir ton işlenmiş buğdaydan sadece bir kilo rüşeym elde edilebilmektedir. Buğday rüşeymi buğday tanesinin cenin kısmından başka bir deyişle canlı kısmından üretilir.

Ruşeym başka bir deyişle buğday özü e vitamini ve mineraller açısından oldukça zengindir. Ayrıca bol ölçüde A vitamini, B1 vitamini, lesitin, çinko, manganez, krom, esansiyel yağ asitleri ve protein kapsamaktadır. Bunların yanı gizeme Alpha, Beta ve Gama Tokoferol, Omega 9, Omega 6 ve Omega 3 bulunmaktadır.

Ruşeym yağının gerçekten yararlı olabilmesi için elbette katkısız ve uygun yapım şartlarında üretilmiş olması gerekmektedir.

Bu yağ güçlü bir antioksidan olmasının yanı gizeme an­ti inf­la­ma­tu­ar başka bir deyişle iltihaplanma karşıtı özelliği vardır ve antimikrobiyaldir başka bir deyişle mik­rop can ver­dü­rü­cüdür. İnsan bedeninde bulunan Glutatyon maddesinin faalliğini çoğaldırıcı özelliği vardır. Glutatyon maddesi tüm antioksidanların anası olarak kabul edilir.

İçeriğinde bulunan ok­ta­sa­nol ve po­li­ka­sa­nol yağ­la­rı sayesinde kalp ve damar sıhhati için oldukça verimlidir. Adalelerin içerisinde bulunan gli­ko­jen ambarlarını korur ve oksijen kullanım kapasitesini çoğaldırır. Böylece spor yapan bireylerde performansı arttırır.

Beyin işlevlerinin sıhhatli devam edebilmesini sağlar ve Alzheimer tehlikesini azaltır.Üreme sıhhatini korur.Sıhhatli sihrime ve kemik gelişimini destekler.Prostat kanserine karşı gözetici özellik taşır.Hücre çeperinin dayanıklılığını arttırır ve hücrelere hasar veren molekülleri tesirsiz hale getirir.Bağışıklık sisteminin kuvvetlenmesine takviyeci olur.Sinir sistemi sıhhatinin korunmasına takviyeci olur.Diyabet nedeniyle oluşan damar zararlarının yasaklanmasını sağlar. Kalp ve damar sıhhatini destekleyicidir.Kan tazyikini düşürür.Kolesterolün düşürülmesine takviyeci olur.Anti aging tesiri güçlüdür, gençliğin korunmasına takviyeci olur ve ihtiyarlama bulgularını azaltır.Cilde sarımsı bir renk veren yağ depolanmalarının yok edilmesine takviyeci olur.Kırışık rehabilitasyonunda kullanılır.Selülitleri eksiltmede kullanılır.Cilt yüzeyinde yaşanan yanık, yaralanma gibi cilt meselelerinin rehabilitasyonunda kullanılır.Kuru ve çatlak ciltlerin rehabilitasyonunda kullanılır.Cildi besler, canlandırır ve hücre yenilenmesini hızlandırır.İşlem görmüş ve aşınmış saçların sıhhatine kavuşmasında tesirlidir. Ayrıca alıngan saçların kuvvetlenmesine de takviyeci olur.Gözde katarakt yaradılışını geciktirir.Doğal bir afrodizyak özelliği vardır.

Ruşeym yağının çörek otu yağı ile beraber kullanılması önerilmektedir.

Gluten alerjisi olan ve/veya çölyak hastaları kullanmamalıdır.