Son Haberler

Peynirli Pide İçi Nasıl Hazırlanır?

-
Eylül 20, 2022
Peynirli Pide İçi Nasıl Hazırlanır?

Peynirli Pide İçi Nasıl Hazırlanır?

Hem hafif hem de nefis bir yemek olan peynirli pideyi yapmak sandığınız kadar güç değil. Lezzetli bir peynirli pide hazırlamanın yolu elbette peynirli pide harcının nefis olmasından geçiyor. Bu yazıyı nefis bir peynirli pide harcı yapabilmeniz için hazırladık.

Peynirli pideyi akşam yemeği için ana yemek olarak hazırlayabileceğiniz gibi, beş çayı ya da kahvaltılık olarak da hazırlayabilirsiniz. Üstelik tek şahsı doyuracak büyük pideler hazırlayabileceğiniz gibi muhtelif öğünlerde atıştırmalık olarak harcayabileceğiniz minik pideler de hazırlayabilirsiniz.

İşte size birbirinden nefis iki peynirli pide tarifleri

ÜÇ PEYNİRLİ PİDE

1 su kadehi rendelenmiş kaşar peyniri
3 yemek kaşığı krem peynir
1 su kadehi ayrılınmış beyaz peynir sert ve yağlı
2 adet domates
2 diş sarımsak

Esasında üç peynirli pideyi dilediğiniz peynir çeşitleri ile hazırlayabilirsiniz ancak kıvam ve lezzet açısından birbirlerini dengeleyen en geçimli ve her konutta bulunan peynirler kaşar peyniri, beyaz peynir ve krem peynir olduğu için kolay hazırlanan bir tarif sunmak istedik.

1 su kadehi rendelenmiş kaşar peynirini bir karıştırma kabına alın. Üzerine 1 su kadehi ayrılınmış beyaz peyniri ilave edin.Domateslerin kabuklarını cettikten sonra ufak küpler halinde doğrayın.Doğranmış domatesleri peynirli harca ilave edip homojen bir karışım alana kadar iyice yoğurun.Domateslerle harmanladığınız peynirli karışımın üzerine 2 diş vurulmuş sarımsak ve 3 yemek kaşığı krem peyniri ilave edip bir kaşık dayanağıyla karıştırın.Üç peynirli pide harcınız pide hamurunuzla buluşmaya hazır.

TULUM PEYNİRLİ & CEVİZLİ PİDE

2 su kadehi tulum peyniri
2 avuç ceviz
2 dal biberiye
2 diş sarımsak
4 yemek kaşığı zeytinyağı2 su kadehi tulum peynirini karıştırma kabına alın. Şayet Erzincan tulumu gibi tam halde bir tulum peyniri kullanacaksanız kocaman parçalar halinde bölün.
Cevizlerinizi kocaman kocaman vurduktan sonra tulum peynirine ilave edin.
Bir kenarda sarımsakları azıcık tuz ile vurduktan sonra üzerine biberiyeleri ilave edin ve zeytinyağını da ilave ettikten sonra özleri birbirine geçene kadar iyice dövün.
Vurulmuş sarımsak ve biberiyeleri tulum peyniri karışımınıza ilave ettikten sonra tulum peynirli cevizli pide harcınız hazır.