Son Haberler

Lal Taşı Nedir? Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

-
Eylül 14, 2022
Lal Taşı Nedir? Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Yeryüzünde kolay bulunan kıymetli taşlardan biri olan lal taşı, öteki ismiyle “granet taşı” canlandırıcı ve güçlü taşlardan biridir. Oval ya da dairesel şekilli bir taş olan lal taşının sertliği 6,5-7,7 arşındadır. Yapısal görünümü opak, şeffaf ve yarısaydamdır. Gerçek rengi koyu kırmızıdır. Fakat yeryüzünde sarı, yeşil, turuncu, kahverengi, kırmızı ve pembe renkleri de bulunur. Geçimli olduğu unsur toprak, geçimli olduğu şakralar ise kalp, kök ve asap ağıdır. Koç, oğlak, kova, aslan ve akrep burcunun taşı olan lal taşı, sevgi ve şevkatin simgeyidir.

Lal taşı, başkalaşmış kayaçlarda ve bazı yerli kayaçlarda bulunan natürel silikat grubuna ait bir taştır. Granat, lal ve garnet olmak üzere üç adla anılır ve kalp biçiminde olanı eşleri ve sevgilileri temsil eder. Kullanan bireylerin bedenindeki tam olumsuz enerjiyi pozitife çeviren şifalı taşlardan biri olan lal taşının erkek ve dişi cinsi vardır. Erkek cinsi koyu kırmızı, dişi cinsi ise sarih kırmızı rengindedir. Genellikle ziynet eşyası, bilezik, kolye, küpe ve tespih üretiminde kullanılır. Lal taşı, Afrika, Brezilya, Alaska, Avustralya, AKLA, Kanada, Sri Lanka, Hindistan, Zaire ve Karolina’da çıkarılır.

Lal Taşının Bereketleri

Kullanan bireylerin tam olumsuz enerjisini alıp, pozitif enerjiye çevirme yetisine sahip olan lal taşı, kristal kuvars taşı ile beraber kullanıldığında tesirini daha da çoğaldırmaktadır. Öteki şifalı taşlardan değişik olarak, takıldığı parmağa göre bereketleri değişen bir taştır. Lal taşını sol elinizin minik parmağına taktığınızda irtibat yeteneklerinizin büyümesini sağlarken, sağ elinizin minik parmağına taktığınızda, konutluluk yaşamınızı kumpasa sokar. Başparmağınıza taktığınızda, cinsel yaşamınızı kumpaslar ve sıhhatinizi korurken, orta parmağınıza taktığınızda zafere erişmenizi sağlar. İşaret parmağınıza taktığınızda ise tüm isteklerinize erişmenizi takviyeci olur.

Bu ehemmiyetli ve şifalı taşın öteki bereketleri ise şunlardır:

Aşka ve vefaya esin veren bir taş olan lal, seks dürtülerini dengeleyerek, duygusal geçimsizlikleri giderir.
Bağlılık taşı olan kırmızı lal taşı, kundalin enerjisinin yükselişini uyararak, cinsel iktidara takviyeci olur ve cinsel balanssızlığa karşı koruma sağlar.
Metabolizmayı hızlandırır ve vücudu pakler güçlendirir ve vücuda canlılık hissi verir.
Hücresel bozuklukları ve omurga bozukluklarını iyileştirir.
Kalbi, kanı ve akciğerleri pakler.
Lal taşı, uyanıklık ve kavrayış taşıdır.
Hormonsal balansı sağlar.
Özellikle kan damarları için çok verimlidir.
Uyurken yastık altına koyduğunuzda sizi kabuslardan korur.
Bulaşıcı hastalıkların rehabilitasyonunda kullanılır ve hastalığı daha kolay bir biçimde atlatmanızı sağlar.
Vitaminlerin ve minerallerin benimsenmesini sağlar ve Deoksirübo Nükleik Asit’yı canlı tutar.
Başkalarıyla ve kendinizle alakalı algılarınızı keskinleştirir.
Size hasar veren kalıplaşmış tavırlarınızdan kurtulmanızı sağlar.
Zihninizde oluşan daha önceki ve faydasız düşünceleri atmanıza takviyeci olur.
Sosyalleşmenizi sağlar ve cemiyet içindeki saygınlığınızı çoğaldırır.
Sevgi ve şevkat taşı olan lal taşı, hayal eforunuzu harekete geçirir.
Hipofiz beziyle arasında güçlü bir bağ vardır.
Özellikle kare biçiminde kesilmiş olan lal taşı bireye iş yaşamında zafer getirir.
Lal taşını üzerinde taşıyan şahısları acımasızlıklara karşı korur.
Geçmiş yaşamla alakalı bellekteki bilgileri yeniler ve geniş farkındalık sağlar.
Olumsuz çakra enerjisini pakler.
Öğrenilen öteki şifalı taşları harekete geçirerek, tesirlerini çoğaltır.
Bel sızılarının eksilmesine takviyeci olur.
Bireye özgüven aşılar ve zafer sağlar.
Bireyin güdülerini ve istemini kuvvetlendirir.
Kolye olarak kullanıldığında cesareti ve mütevazılığı artırır.
Sadece kullanan bireye değil, çevresindeki şahıslara da enerji verdiği söylenir.
Lal taşı, adet sancılarını eksiltir. Ayrıca menopoz için de faydalıdır.
Lal taşı erkekler içinde faydalıdır. Erkekler lal taşını kasık bölgelerine koyarak faize güçlerini çoğaldırabilirler. 1-2 hafta süresince günde en az 10 dakika kullanmaları yeterlidir.
Kriz zamanlarında çok verimli bir taş olan lal taşı, çıkış yolunun bulunamadığı zamanlarda ve umutsuz görünen vaziyetlerde oldukça verimlidir. Lal taşı, bireye umut aşılar ve onu krizlerle çabaya teşvik eder.
Bireyi stresten korur, vücutsal ve zekasal bitkinliğini eksiltir.
Bireyin içindeki boşluk duygusunu doldurarak, dinginlik ve gevşeme hissi verir.
Hayatta kalma içgüdüsünü harekete geçirerek ve bireye direnme eforu verir.

Lal taşını özellikle duyarlı bireylerin bel altında kullanmaları gerekir. Zira lal taşı, duyarlı şahıslarda baş dönmesine, asaplılığa ve şiddetli baş sızılarına neden olabilir.

Lal Taşının Çeşitleri

İsteklerin taşı olarak da öğrenilen lal taşı, “nar taşı” “acıma taşı” Süleyman taşı” ve “hayal kuran taşı” adlarıyla da anılmaktadır. Değişik özelliklere ve renklere sahip olan lal taşının çeşitleri ise şunlardır:

Yeşil kumlu Lal

Fertselliği destekleyen yeşil lal taşı, bireyi egoistlikten uzaklaştırır. Ruhsal ilişkileri geliştirirken, kalp çakrasını tetikler. Ruhu evrensel tabiatına bağlar. Bireyin kendini yalnız sezmesini maniler. Huzurlu ve sakin bir taştır. Bedendeki cerahati pakler, zehirli maddelerden temizletir ve ateşi düşürür. Lösemi hastalığının rehabilitasyonunda kullanılır. Asit zehirlenmesi ve cinsel soğukluğu rehabilitasyon edici özelliğe sahiptir.

Tarçın Taşı

Hormon imalini tertip eden tarçın taşı, iktidarsızlığa ve kısırlığa iyi geldiğine inanılır. Altlık kompleksini ve kabahatlilik duygusunu yok eder. Koku alma duyusunu geliştirir. Bireyin yeni gayret arayışlarını destekleyen tarçın taşı, beden dışı yolculuklar için de kullanılır. Ayrıca sezgileri ve psişik becerileri de açar.

Andradit

Yaratıcılığı süratlendiren andradit, enerjik ve elastiktir bir taştır. Dışlanmışlık ve yalnızlık hissini ortadan kaldırır. İnsanlarla yakın ilişkiler kurmanızı sağlar. Karaciğeri canlandırır ve kanın yaradılışını hızlandırır. Aurayı arınarak, vücudun manyetik alanını yine hizalar. Demir, magnezyum ve kalsiyumun benimsenmesini kolaylaştırır.

Pembe Lal

Kök çakrayı gözeten pembe lal, sıcak, içten ve güven veren bir taştır. Akciğer ve kalp için faydalıdır. Cinsel soğukluğun üstesinden gelerek, sıhhatli cinselliği geliştirir. Metabolizmayı hızlandırır.

Kırmızı Lal Taşı

Aşkın sembolü olan kırmızı lal, duyuları canlandırarak, harekete geçirir. Bireyin kendisine karşı olan hiddetini hakimiyet altına almasına takviyeci olur.

Pirop

Muhteşem bir yaşam niteliği sağlayan pirop, bedene canlılık kazandırır. Sindirim sisteminin kumpaslı çalışmasını sağalar ve dolaşımı kuvvetlendirir. Boğaz sızısına ve mide ekşimelerine iyi kazanç.

Renkli Lal Taşı

Özellikle A vitamininin emilimini sağlayan renkli lal taşı, faize fonksiyonlarını süratlendirir. Böbrekleri kuvvetlendirir ve ten için oldukça verimli bir taştır.

Seylan Taşı

Çok güçlü bir şifa taşıdır. Bireye tahammül ve sabretme eforu verir. Karaciğer ve pankreası iyileştirir ve gözlere iyi kazanç. Bağırsaklardaki demir emilimine takviyeci olur. Aşk duygusunu sarihe çıkararak, bireyin kendisine zaman ayırması yardımlar. Ruhsal enerjiyi fiziksel vücuda yönlendirir.

Melanit

Beden mukavemetini artıran melanit, kanser ve felçli hastaların rehabilitasyonunda kullanılan bir taştır. Kemikleri kuvvetlendir. Sevgi yetersizliğini ortadan kaldırarak, güvensizliği, kıskançlığı ve hiddeti dağıtır. İlaç rehabilitasyonu evvelinde bedeni ilaca hazır gidişata getirir.

Spessartit

Kalbi kuvvetlendiren ve yüksek süratte titreşen bir taştır. Kabusları maniler ve antidepresan özelliği vardır. Usçu düşünmeyi geliştir. Kalsiyum balanssızlıklarını rehabilitasyon eder ve cinsel problemleri giderir.

Lal Taşı Nasıl Arınılır?

Lal taşı, kullanılmadan evvel belli arınılmalıdır. Lal taşını arınmak için öncelikle saf su, süt ve baldan oluşan bir karışım hazırlamalısınız. Taşınızı hazırladığınız bu karışıma daldırıp, iyice ovunuz. Daha sonra bol su ile taşınızı durulayarak arınabilirsiniz.