Son Haberler

Kedi Eğitim Tavsiyeleri ? Uzmanlar Ev Güvenlik Kurallarına Uymaları İçin Kedileri Nasıl Eğitiyor

-
Eylül 20, 2022
Kedi Eğitim Tavsiyeleri ? Uzmanlar Ev Güvenlik Kurallarına Uymaları İçin Kedileri Nasıl Eğitiyor

Tutumsal eğitim, kedinize verebileceğiniz en iyi eğitim formudur. Bazı insanlar kedilerini eğitmeye zaman ayırsa da, bu çok zaman alır ve zafer garantisi de yoktur. Kedinizi bir köpeğe dönüştürmeye çalışmayın.
Şayet hayvanınızın oturmasını istiyorsanız, ve otur diyince otursun diyorsanız, kedi size göre değildir. Onu yemeklere gelmesi için her zaman ve çağırdığınızda çoğu zaman gelmesi için eğitebilirsiniz, zafer tamamen onun yapısına kalmış bir şeydir.
Kedinizi eğitmeniz gereken en ehemmiyetli etkinlikler onun ya da sizin varlığınızı riske atacak şeylerdir. Ocağın üstünü kendine yuva edinmesini istemezsiniz zira kendini yakabilir.
Ve çorbayı kedinizin desteğiyle yaparsanız, davetlileriniz bunu sizinle paylaşma mevzusunda flu bir bakışa sahip olacaktır. Kediniz fırının üstüne zıplayabilecek kadar geliştiğinde onu eğitmeye başlayın.
Sprey şişesinden bir su püskürtmesi tesirli olacaktır, ama tabi şayet mutfakta 24 saatte bir nöbetçi bulundurursanız. Değişik zamanlar için fırının üzerini metal tencere ve tavalarla kapatın. Yerleşmek için bir yer bulmasını güçleştirmekle kalmayacaksınız, aynı zamanda zıpladığında çıkan sesler onun korkup kaçmasına neden olacaktır.
Kediler hengameden nefret ederler ve hengame çıkarmayı önlemeyi acilen bilirler. Fırının, buzdolabının ve mikrodalganın üzerini tavalarla kapatırsanız, oraları kendi ini haline getirmesini engellersiniz.
Kedinizi sallanan bir oyuncak gıdasıyla da aldatabilirsiniz ama bu her zaman itaat edeceği anlamına gelmez. Şayet kedinizi fırından uzak yakalayamıyorsanız, fırının üstünü şurup veya eşi yapışık bir maddeyle kaplayın. Özellikle siyam gibi kediler üstlerinde yapışık bir şey bulunmasından nefret ederler ve oraya çıkmayı kesmeye karar vermesi çok uzun sürmeyecektir.