Son Haberler

Kedi Bezleriyle Kedinizi Kazalardan Uzak Tutun

-
Eylül 18, 2022
Kedi Bezleriyle Kedinizi Kazalardan Uzak Tutun

Bir Hayli insan evcil hayvanlarına kendi bebekleri gibi bakarlar. Hayvanlarını giydirirler, onlarla oynarlar, onların bakımını en iyi malzemelerle yapıp en iyi mamalardan alırlar. Kedi, sahip olabileceğiniz en şirin hayvanlardan bitidir. Köpekler kadar çok zaman istemeden uzun seneler süresince size sevgi dolu bir beraberlik verirler. Bu surattan kediniz bir sağlık meseleyi yaşadığında bu devirici bir deneyim olur. İdrar yolarlı ve bağırsak meseleleri kedigillerin sürükledikleri en ortak meselelerden biridir. Neyse ki, kediniz için rehabilitasyon ararken kullanabileceğiniz kedi bezleri mevcut. Şayet kediniz son zamanlarda idrar yollarından veya bağırsaklarından cerrahi bir işlem geçirdiyse ve hala bütün olarak kendine gelemediyse, kedi bezleri yeniden imdadınıza koşuyor.
Bebek olarak kediler
Kedi bezleri kulağa uçuk bir fikir gibi gelebilir ama reelinde hakikatler ve çok da lüzumlular. Temel olarak, onları kedigil arkadaşı yapan birkaç özellikleri dışında bildiğimiz bezlere benzemekteler. Mesela bir kedigil bezi, kuyruğun geçmesi için açılmış bir deliğe sahiptir. Bir kedigil bezi aynı zamanda yapışık olmayan cırt cırtlar kullanır böylece bezi takıp çıkarırken kedinizin tüyünü açmanıza gerek kalmaz. Şayet tombul bir kediye sahipseniz, bunalabilir veya ayarlanabilir bel bandına sahip bezlerden almak isteyebilirsiniz. Deodorant tesiri gibi özelliklere sahip bezlerden almak istiyorsanız da aşırıdan birkaç lirayı gözden çıkarmanız gerekmektedir.
Kendiniz ve kediniz için yaşamı kolaylaştırın
Çişini yakalayamayan hayvanınız için kedi bezi almanız netlikle siz ve onun için yaşamı basitleştirecektir. Bez olmadan, kedinizin parlak tabanlarınıza ya da halınıza çişini etmesi ihtimaliyle karşı karşıyasınızdır.