Son Haberler

Gonca Sarıyıldız Kimdir

-
Eylül 11, 2022
Gonca Sarıyıldız Kimdir

Gonca Sarıyıldız Kimdir

Son yarıyılda rol aldığı Diğer Yarım dizisiyle ünlenen oyuncu Gonca Sarıyıldız, 10 Şubat 1986 doğumludur. Hoş oyuncu yurtdışında dünyaya gelmiştir. 28 yaşındaki oyuncunun boyu 1.75 cm, kilosu 55 kilogram. ve burcu da kovadır.

Doğumundan sonra ailesi ile beraber Ankara’ya yerleşen oyuncu Ankara Anıttepe Lisesi’nde eğitim görmüştür. Ortaokul ve lise yaşamı sonrası İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Sanayi İlişkileri Kısmı’nü kazanmış ve kısımdan zaferle mezun olmuştur. Mezuniyetinden sonra, her zaman oyuncu olmanın hayalini kurduğu için Müjdat Dolaşan Sanat Merkezi’nde Tiyatro Oyunculuğu meyli almıştır. Eğitimi sırasında ve sonrasında bir hayli tiyatro oyununda yer almıştır. Müjdat Dolaşan’in kaleme aldığı 1881 isimli reyin bunlardan biridir.

Aldığı eğitimi takiben, 2011 ve 2014 seneleri arasında televizyonda yayınlanan, başrollerinde Halit Ergenç ve Meryem Uzerli’nin yer aldığı, izlenme rekorları kıran Muhteşem Asır isimli dizide rol almıştır. Dizide, Mahidevran Sultan’ın Gülşah Hatun’dan sonraki nedimesi ve Şehzade Mustafa’nın cariyesi olan Fatma Sultan’ı canlandırmıştır. Fatma Sultan, Şehzade Mustafa’nın en büyük oğlu olan Şehzade Süleyman’ın annesidir. Kişilik, karakterinden dolayı pek hoşlanılmasa da Gonca Sarıyıldız’ın oyunculuğu bir hayli yerde alkış toplamıştır.

Hoş oyuncu, 2 sezon yer aldığı Muhteşem Asır dizisinden sonra, Kanal D ekranlarında yayınlanan, Sanem Çelik, Oktay Kaynarca ve Murat Ünalmış’ın yer aldığı İnadına Yaşamak dizisinde oynamıştır. Fakat dizi 6 kısım sonrasında final yapmıştır.

Sarıyıldız ardından Atv ekranlarında yayınlanan Diğer Yarım isimli dizinin başrolünde yer almaya başlamıştır. Haziran ayında yayınlanmaya başlayan dizide İpek Tuzcuoğlu ve Orhan Kılıç Sarıyıldız ile beraber başrolleri paylaşmaktadır. Dizi, doğumları sonrası boşanan anne babaları suratından ayrı kalan, değişik kültür ve fikirlere göre yetiştirilmiş ikiz kardeşlerin seneler sonra birbirlerini bulmalarını işlemektedir.