Son Haberler

Ece Seçkin Kimdir

-
Eylül 18, 2022
Ece Seçkin Kimdir

Ece Seçkin Kimdir

Son yarıyıllarda “Bu Ne Ya” isimli şarkısıyla ünlenen Ece Seçkin, 12 Eylül 1991 İstanbul doğumludur. Boyu 1.61 cm olan şarkıcının, kilosu ise 48’dir.

Tek çocuk olan Ece Seçkin, 3 yaşından itibaren müzik hocayı olan annesinin de teşvikleriyle piyano çalmaya başlamıştır. Yedi yaşındayken marifetli şarkıcı, Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı’na birincilikle girmiştir. Ortaokul yaşamı süresince bale ve dans ilgilendiği sanat dalları olmuştur.

Lise yarıyıllarında müziğe yoğunlaşmak istemiş ve kendi müzik grubunu kurmuştur. Bu grupla beraber muhtelif lise müzik müsabakalarında yer almış ve dereceler elde etmiştir. 2006 senesinde Levent Arslan’dan özel ün dersleri almaya başlamıştır.

2010 senesinde yaptığı üniversite seçimi ise müzikle ilgili olmamış, genç şarkıcı Bahçeşehir Üniversitesi Hukuk kısmında okumayı seçim etmiştir. Bir ziyaretinde de hukuk dalını, daha iddialı ve güç olduğunu için özellikle seçim ettiğini belirtmiştir. Hukuk dalında kriminal kabahatlerle alakalıdır ve mezun olduktan sonra ağır ceza avukatı ya da dedektif olmak istemektedir.

2011 senesinde Ozan Doğulu ile tanışması müzik yaşamında dönüm noktası olmuştur. 2012 Temmuz ayına kadar süren 1 senelik yoğun bir çalışma neticesinde, Ağustos 2012’de Doğulu Production markası ile Ozan Doğulu prodüktörlüğünde ilk albümü ‘BU NE YAA!’yı çıkararak müzik dünyasına adım atmıştır. Tüm aranjeleri Ozan Doğulu’ya ait olan albümün çıkış parçası ‘Bu Ne Yaa’ Deniz Erten imzası taşımaktadır.

Çıkış parçası ‘Bu Ne Yaa’ya Albümde yer alan ‘Mahşer’ ve ‘Canın Sağolsun’ isimli parçalar da yeniden Doğulu ailesinden Ece Doğulu’ya aittir. Albümün styling ve kostüm tasarımları ise Canan Doğulu’ya aittir. Tüm elbiseleri özel olarak Canan Doğulu tarafından planlanan Ece Seçkin albüm imaj çalışmalarında Canan Doğulu’ya, Ece Doğulu ve Pınar Özuğur destek olmuştur. 

Şarkıcının yeni single çalışması ‘Şok Oldum’ ise 17 Ocak’ta dinleyicilerle buluşmuştur. Laf ve müziği  yeniden Deniz Erten’e ait olan şarkı için çekilen ve Türkiye’de ilk kez 50 karakter cast oyuncusunun misyon aldığı  klibin rejisör koltuğunda Murat Ufak yer almaktadır.

Ece Seçkin 2013 senesinde 40.sı asıllaşan Altın Kelebek Ödülü’lerinde yapılan oylama neticesinde “En İyi Çıkış Yapan Kadın Sanatçı” dalında ödül alarak müzik sektöründe en genç Altın Kelebek Ödülşöhrete sahip ad olmuştur.